Mezoterapi; aminoasit, mineral, ezim ve vitaminler gibi derinin ihtiyacı olan maddelerin, özel formüllerle hazırlanmış formlarını iğneler yardımı ile cildin orta tabakasına uygulanmasıdır. Başlıca cilt yenileme, cilt kalitesini arttırma, cilt lekeleri ve deri hastalıkları tedavisinde uygulanan işlem vücudun birçok bölgesine uygulanabilir.

 

Mezoterapi hangi aralıklarla yapılır?

Yüz bölgesine uygulanan Mezoterapi uygulaması başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla ortalama 3 ila 4 kere uygulandıktan sonra 3-6 ayda bir tekrarlanabilir.

 

Mezoterapi kaç seans yapılmalıdır?

Sonuçları ikinci seanstan sonra kendini gösteren mezoterapi işlemi için genel geçer bir seans sayısı önerisi yoktur. Kişiden kişiye değişim göstermektedir.

 

Mezoterapide hangi ilaçlar kullanılır?

Mezoterapide FDA’nın onayladığı, eczanelerde satılan çoğu bitkisel natürlü ilaçlar farklı formüllerle bir araya getirilerek uygulanır.

 

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Cilt üzerinde birden fazla noktaya enjeksiyon yöntemiyle uygulanabilen mezoterapi; yüz, boyun, dekolte, eller ve saç bölgesine uygulanabilir.

 

Mezoterapi hangi mevsimde uygulanabilir?

Mezoterapi uygulaması için önerilen ayrıcalıklı bir mevsim yoktur fakat mezoterapi uygulandıktan sonra 24 içerisinde yüksek güneş ışığı ile temasta kalınmaması önerilir. Yoğun sıcaklıktaki yaz aylarında uygulama sonrası güneşten kaçınmak önerilir.

 

Mezoterapi nelere iyi gelir?

Birçok farklı durumda, birçok farklı sebeple ve farklı bölgeye uygulanabilen mezoterapi uygulaması başlıca:

-Cilt yaşlanması ve sarkması

-Cilt lekelerine

-Güneş lekelerine

-Deri çatlaklarına

-Saç dökülmesi ve kelliğe

-Gözaltı morluklarına ve gözaltı şişkinliklerine

-Alerjilere

-Spor yaralanmalarına iyi gelir.

 

Mezoterapi kaç yaşında yapılır?

Mezoterapi için önerilen belli bir yaş yoktur. İhtiyaç duyulması halinde Dr. Kemali Güneş Kliniği’nde tüm yetişkinlere mezoterapi uygulanır.

 

Mezoterapi kime yapılmaz?

-İnme/Felç geçmişi olanlarda

-Şeker hastalarında

-Kanser hastalarında

-Kan pıhtılaşma sorunu yaşayanlarda

-Ürtiker hastalarında

-Uygulanan aktif ilaçlara alerjisi olanlara mezoterapi uygulanması önerilmez.

 

Mezoterapi nasıl yapılır?

İğneler yardımı ile cildin orta tabakasına aminoasit, mineral, enzim ve vitaminlerin bir arada ya da tek başına enjekte edilmesiyle uygulanan mezoterapi, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilir.

 

Mezoterapi acıtır mı?

Mezoterapi son derece acısız bir işlemdir. Ufacık bir başlıkla uygulama yapılır, hassasiyet taşıyan hastalar için seanstan önce uyuşturucu krem uygulaması yapılır.

 

Mezoterapi ne kadar?

Dr. Kemali Güneş Kliniği’nden randevu ve fiyat bilgisi almak için +905330407445 numaralı hat üzerinden arayarak ya da Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.